We starten met de tuin Ons Paradijs van Anita Nijssen in Someren.
De laatste lezing in 2025 werd gegeven door Anita Nijssen en zij vertelde ons het verhaal van haar passie: “ons paradijs”
In 1997 kwam door de varkenspest een einde aan het varkensbedrijf van Anita Nijssen en haar man in Someren. Anita leerde tuinieren en na de sloop van de stallen in 2003 heeft ze haar grote tuin van 8000 m² helemaal zelf ontworpen en aangelegd.
Het is een prachtige tuin geworden, een paradijs, waarin het werken met de natuur vanzelfsprekend is en wat een geweldig kleurrijk schouwspel is geworden.
En nu zijn we in de gelegenheid dit paradijs te bekijken!
In de tuin worden we ontvangen met koffie/thee en iets lekkers!
Na Someren rijden we door naar Noord-Limburg. We bezoeken de befaamde kasteeltuinen van Arcen.
Er is geen begeleiding. Je kunt de tuinen dus op eigen gelegenheid en tempo bekijken.
Je kunt je lunchpakket meenemen en in de tuin nuttigen, maar ook in de tuinen kun je van alles kopen.
Zowel in het voorjaar, de zomer als de herfst is Kasteeltuinen Arcen een bezoek méér dan waard.
Aanschouw en beleef de schoonheid van de veranderende seizoenen in de prachtige tuinen naar ontwerp van landschapsarchitect Niek Roozen.
Wandel door het park en geniet van alle geuren en kleuren, van de vele vijverpartijen en de prachtige uitzichten. Elke tuin biedt een nieuwe, groene ervaring en varieert in grootte en stijl.
In de schaduw van Kasteel Arcen bevindt zich de rododendrontuin met een prachtige collectie! Het barokke Rosarium is met 10 rozenkamers en met vele verschillende thema's en meer dan 8000 struiken het absolute paradepaardje van het park.
Slenterend door het Bamboebos en de Oosterse Watertuin waan je je in Zuidoost Azië. Elke tuin zorgt voor een unieke beleving; er is genoeg te ontdekken! Volg de wandelroute indien je dat wenst.
Het belooft een hele mooie dag te worden, dus wacht niet te lang en meld je aan voor deze prachtige excursiedag.
✴️
Dagexcursie per autobus.
Deze excursie begint op 14 augustus om 08.30 uur.
Zorg dat je tijdig, uiterlijk 08:15 aanwezig bent.
Adres vertrek en aankomst: parkeerplaats Piet Klerkx in Waalwijk.
We verwachten rond 18:30 terug in Waalwijk te zijn.
De kosten voor bus en entree zijn €46,00 p.p.
Ook niet-leden zijn van harte welkom; ze betalen €55,00 p.p.
Opgeven voor deelname kan tot 29 juli (i.v.m. de reservering van de bus).
Zodra je aanmelding binnen en de reis definitief is, krijg je een bevestiging en betalingsverzoek.
⚠️ Om de kosten te drukken hebben we géén lunch gepland. Je kunt zelf je lunchpakket meebrengen.
Deze excursie wordt georganiseerd door Ine en Chris Freijse.
Je kunt je inschrijven per mail naar cfreijse(at)gmail.com of bellen 0416 33 3759 of 06 4417 1757