HOME | EDITIE: 1 juli 2025 IN DEZE FLITS...In deze flits zetten we de komende drie activiteiten op een rijtje.
Als je interesse hebt om mee te gaan naar een van deze excursies, wacht dan niet meer met aanmelden! 12 juli 2025 | Dagexcursie | Per bus naar Zeeland⚠️ Inmiddels is duidelijk dat de excursie doorgaat! Wil je mee met deze reis? Geef je op tot en met zaterdag 5 juli ⚠️
We vertrekken om 9:00 uur met de bus vanaf de parkeerplaats naast Piet Klerkx in Waalwijk.
De eerste tuin die we bezoeken is:
Tuin ’t Hofje in Biggekerke (2.000 m2)
Deze romantisch landelijk gelegen cottagetuin met weelderige beplanting heeft uitzicht tot aan de duinen. Er zijn borders op kleur in vloeiende belijning. De hagen van Taxus, beuk en Lonicera geven structuur. In april staat de tuin vol met bloeiende bloembollen en in de zomer zijn er de vele rozen. Je krijgt bij aankomst koffie/thee met huisgemaakte taart en overal in de tuin zijn plekjes om daarvan te genieten. Ook is er een leuke winkel met nieuwe en brocante huis- en tuindecoratie.

Voor de lunchperiode gaan we naar:
Vlissingen
We hebben ervoor gekozen om geen lunch op te nemen in het programma. Iedereen is vrij om zelf in Vlissingen ergens iets te eten of het zelf meegebrachte lunchpakket op te peuzelen. Hierdoor is de resterende tijd vrij om zelf in te vullen, wat ook helpt om de prijs van de excursie laag te houden.
We hebben 2 uur in Vlissingen. De binnenstad en de boulevard aan zee zijn natuurlijk de highlights.

Na Vlissingen gaan we naar:
Tuin ’t Ven in Heerle (West-Brabant) 6.000 m2
Deze tuin, door de eigenaren zelf ontworpen, bestaat uit twee in elkaar overlopende delen. Vanaf een groot terras hebben we een mooi uitzicht over een groot gedeelte van de siertuin. Iets verder van het huis verwijderd ligt een ven.
Er is een grote verscheidenheid aan vaste planten, die dicht bij elkaar staan om onkruid te weren. Zaailingen worden gekoesterd, waardoor soms heel aparte combinaties ontstaan.
Vanaf de siertuin van 3.000 m2 komen we in een bloemenweide in (eveneens 3.000 m2). Hier kunnen we via een pad doorheen wandelen.

✴️ Deze dagexcursie begint op 12 juli om 09:00 uur. Zorg dat je tijdig, uiterlijk 08:45 aanwezig bent. Adres vertrek en aankomst: Parkeerplaats Piet Klerkx in Waalwijk. We verwachten rond 17:30 terug in Waalwijk te zijn. De kosten voor bus en entree zijn €38,00 p.p. Ook niet-leden zijn van harte welkom, zij betalen €45,00 p.p. Geef je op tot en met zaterdag 5 juli. Zodra je aanmelding binnen is krijg je een bevestiging en betalingsverzoek. De excursie wordt georganiseerd door Ine en Chris Freijse. Je kunt je inschrijven per mail naar cfreijse@gmail.com of bellen naar 0416 33 3759 of 06 4417 1757 23 juli | Avondexcursie | Tuin "BIJDETUINEN" in Den HoutWe zijn te gast bij Martien en Aleida Verstraaten in Den Hout.
De tuin aan de Hespelaar in Den Hout is nog een relatief ‘jonge’ tuin. In 2018 kregen ze de mogelijkheid om het landbouwperceel achter het huis te kopen. Hierdoor konden ze een tuin van ca. 1 hectare aanleggen. Brabants Landschap heeft meegeholpen hun wensen voor de hoofdstructuur op papier te zetten.
Eind 2018 zijn ze begonnen met de aanplant van o.a. de hoogstam boomgaard, het lindelaantje en de struweel hagen. Inmiddels is ook een hakhoutbosje/voedselbosje geplant en zijn een vijver, wilde bloemenweide, bessentuin, moestuin en diverse borders op kleur aangelegd.
Ze proberen van de tuin een paradijsje te maken voor mens en vooral ook voor dier. Dus naast bv. aangelegde en onderhouden vaste planten borders zijn er ook natuurlijke stukken te vinden in de tuin. Er staan een aantal bijenvolken, maar ook aan wilde bijen, vlinders, vogels en insecten is gedacht. Hoe verder van huis, hoe natuurlijker de tuin. In de afgelopen jaren is dus al veel gerealiseerd, maar er zijn nog veel wensen en plannen waar Martien en Aleida de komende jaren volop mee vooruit kunnen.
✴️ Deze avondexcursie vindt plaats op 23 juli om 19:00 uur. Dit is een excursie met eigen vervoer. Adres: Hespelaar 20, 4911 AE Den Hout Toegang voor leden is €5,00 p.p. Ook niet-leden zijn van harte welkom, zij betalen €8,00 p.p. Graag ter plaatse contant betalen aan Ine en Chris Freijse. Dit bedrag is inclusief koffie/thee met wat lekkers.
De excursie wordt georganiseerd door Ine en Chris Freijse. Je kunt je opgeven t/m 15 juli, liefst per mail aan cfreijse@gmail.com of bellen naar 0416 33 3759 of 06 4417 1757
 9 augustus 2025 | Dagexcursie | Per bus naar de Achterhoek/Gelderland⚠️ Inmiddels is duidelijk dat de excursie doorgaat! Wil je mee met deze reis? Geef je op tot en met zaterdag 2 augustus ⚠️
We vertrekken om 8.30 uur vanaf de parkeerplaats naast Piet Klerkx in Waalwijk.
Het beginpunt van deze excursie is een bezoek aan:
De Botterhutte in Halle
Bij aankomst krijgen we koffie of thee. Ondertussen zal de eigenaar Gerrie Veenstra een praatje houden. Hij is voor ons geen onbekende want in 2024 heeft hij voor onze afdeling "De Langstraat" al een lezing verzorgd.
De tuin is ontworpen en aangelegd door Gerrie en blijft voortdurend in beweging, bij ieder bezoek verrast de tuin opnieuw door haar diversiteit van speciale planten en bijzondere Hosta's. Deze Hosta's nemen een speciale plaats in in deze tuin. Meer dan 2000 verschillende soorten, waaronder zeer zeldzame exemplaren, staan in de volle grond, in de verkoopruimte en in de blauwe potten die inmiddels zo kenmerkend zijn voor deze tuin en als "handtekening" van Gerrie Veenstra gezien kunnen worden. In de tuin bij zijn boerderijtje staan veel planten die ook te koop zijn.
Kijk ook op www.debotterhutte.nl/ Gerrie vraagt of je een mail wilt sturen als je gericht een plant wil hebben. Hij heeft niet alles bij de zijn huis staan. Op die manier zorgt hij ervoor dat het product er is als we komen. 
Hierna gaan we naar de tuin:
De Valk in Ruurlo (6.000 m2)
De eigenaresse is Dineke Brethouwer. Door de grootte van de vele borders zijn er heel veel grassen toegepast, waardoor de tuin tot ver in de herfst nog prachtig is. Het is een wandeltuin geworden met open verbinding naar het mooie coulissen landschap van de Achterhoek. In 2017 is het laatste stuk weiland in tuin veranderd, met onder anderen een flinke vijver. Hier staat ook een Engelse tuinkas met een collectie Pelargoniums.
In deze tuin krijgen we een bijzondere lunch. 
Op onze weg terug gaan we nog naar de tuin:
De Lage Oorsprong in Oosterbeek (9.000 m2)
De tuin maakt deel uit van het Landgoed de Lage Oorsprong en werd in 1921-1922 door landschapsarchitect Springer aangelegd als bloemen- en groentetuin bij het vroegere grote huis. Deze tuin werd onderwerp van een grootse restauratie.
Tegenover de Lotusvijver ligt in het hart van de tuin de hoge berceau, ontworpen door Copijn (ook landschapsarchitect). De tuinkamers erom heen zijn door Jacqueline van der Kloet (tuinenontwerper) beplant met elk een eigen thema. Verder zijn er onder meer oude kweekbakken, een ommuurd gedeelte, een smalle waterloop in etages met moderne folly, een labyrint en een groen forum (openluchttheater), een bloemenpluktuin en een bessengaard. In de comfortabele kas en bijzondere oranjerie is het goed toeven. In het aangrenzende bos is een gerestaureerde vroeg 19e-eeuwse cascade met grothuisje.
Omdat we van onze lunch komen hebben we geen koffie of thee geregeld. In de oranjerie kun je wel zelf koffie of thee en taart kopen.
✴️ Deze dagexcursie begint op 9 augustus om 08:30 uur. Zorg dat je tijdig, uiterlijk 08:15 aanwezig bent. Adres vertrek en aankomst: Parkeerplaats Piet Klerkx in Waalwijk. We verwachten rond 18:15 terug in Waalwijk te zijn. De kosten voor bus, entree en lunch zijn €47,00 p.p. Ook niet-leden zijn van harte welkom, zij betalen €55,00 p.p. Opgeven voor deelname kan tot 5 juli. Zodra je aanmelding binnen is krijg je een bevestiging en betalingsverzoek. De excursie wordt georganiseerd door Ine en Chris Freijse. Je kunt je inschrijven per mail naar cfreijse@gmail.com of bellen naar 0416 33 3759 of 06 4417 1757 EEN MOOIE "maar tamelijk hete..."-GROET VAN GROEI & BLOEI DE LANGSTRAAT
MEDE OOK VAN ONZE SPONSORSTuincentrum Drunen Wilma de Munnik | Tuinarchitectuur
⚠️Rechtenvrije opnamen. Met dank aan | Boven: Gerda Kerdel-Arts | Onder: Jan Kerdel
|